Ümraniye TV

ABD’de 12 yaşındaki çocuktan silahlı soygun

ABD’de 12 yaşındaki çocuktan silahlı soygun
118 views
06 Haziran 2022 - 8:09

ABD’nin Michigan eyaletinde 12 yaşındaki silahlı bir çocuk benzin istasyonunu soydu. 

Soygun anı anbean istasyondaki güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Görüntülerde, önündeki müşterinin ödemesini yapmasının ardından elindeki çantanın altında sakladığı silahı kasiyere doğrultan çocuk, kasiyere “Parayı çantaya koy” dediği duyuluyor.

Kasiyerin, “Ciddi misin?” demesi üzerine ise çocuk, istasyonun içerisinde bir el havaya ateş etti.

Karakolun bir blok ötesindeki Marathon adlı benzin istasyonun gerçekleşen soygunun ardından polisin, kısa sürede çocuğu gözaltına aldığı bildirildi.

SOYGUNU DAHA ÖNCE ARKADAŞINA ANLATMIŞ 

Polis, çocuğun bu hafta Van Buren İlçe Aile Mahkemesinde silahlı soygun, tehlikeli bir silahla saldırı ve ateşli silah ateş etmek ile suçlandığını belirterek, çocuğun söz konusu soygunu okuldan bir arkadaşına daha önce anlattığını aktardı.

SİLAHI DEDESİNİN KASASINDA ALMIŞ

Çocuğun silahı dedesinin kilitli olan kasasından aldığını belirten polis, Hartford Ortaokulunda öğrenci olan çocuğun, şu anda Allegan İlçe Çocuk Merkezinde gözaltında olduğunu ve bu ayın sonunda yapılacak bir duruşmaya kadar gözaltında tutulacağını ifade etti.

“ŞAKA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM”

İstasyondaki kasiyer Jessica basına verdiği demeçte, “Onun bir çocuk olduğunu düşündüm, 10 yaşında bile değil. Sesi fazla sakin geliyordu. Silahın sesini duyana kadar ciddi anlamda şaka olduğunu düşündüm. Her zaman soyulursam onlara parayı vereceğimi düşündüm, hiçbir para hayatıma değmez” dedi.

PARA İÇİN SOYMAMIŞ

Hartford polisinden Teğmen Mike Prince, çocuğun ilk ifadesinde soygunu para için gerçekleştirmediğini söylediğini aktardı. 

Prince,  “Beni gerçekten şaşırtan şey, onun hiçbir duygu göstermemesiydi. Bize bunu para için yapmadığını söyledi. Parayı kanalizasyona atacağını söyledi. Neden yaptığını bize açıklamadı” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.