Ümraniye TV

Adı İstanbul ile özdeşleşen yazar! Mario Levi vefat etti

Adı İstanbul ile özdeşleşen yazar! Mario Levi vefat etti
13 views
02 Şubat 2024 - 7:57

Yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, 66 yaşında hayatını kaybetti.

AA

Edebiyat dünyası etkili bir kalemini yitirdi…

Adı İstanbul ile özdeşleşen, İstanbul sevgisi ile tanınan yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, 66 yaşında hayata gözlerini yumdu.

“Derin üzüntüsü içerisindeyiz”

Levi’nin vefatını, Buart Sanat Atölyesi sosyal medya hesabından, “Canım hocamız, edebiyatımızın duygulu ve güçlü kalemi, eşsiz insan, bir tanemiz Mario Levi’yi kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Edebiyata, bizlere kattıkları için minnettarız. Tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyoruz.” ifadeleriyle duyurdu.

“İstanbul benim için ilham kaynağı oldu”

“İstanbul Bir Masaldı”, “En Güzel Aşk Hikayemiz”, “Bir Şehre Gidememek”, “Lunapark Kapandı” ve “Size Pandispanya Yaptım” adlı kitapların da aralarında bulunduğu birçok esere imza atan yazar Levi, 3 yıl önce Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda, “İstanbul her zaman benim için bir ilham kaynağı oldu. Kötüsüyle de ilham kaynağı oldu. İstanbul aslında neresinden bakarsanız bakın yaşanması kolay olmayan, hatta yaşanması zor bir şehir. Tarihin bıraktığı izler yüzünden de öyle, bugün açısından da öyle.” ifadelerini kullanmıştı.

Mario Levi, 1957 yılında İstanbul’da doğdu. 1975 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’nden, 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız ve Roman Filolojisi’nden mezun oldu. İlk öyküsünü 1975’te kaleme aldı. 1984 yılından sonra Hokka dergisi, Şalom, Cumhuriyet gazetesi, Cumhuriyet Dergi, Stüdyo İmge, Gösteri, Milliyet Sanat, Argos ve Oksijen gibi birçok yayın organında yazılar yazdı.

Mario Levi: Bir yazar her gün yazmalı, Yazacak bir şeyi yoksa bile İzlemek için tıklayın

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.