Ümraniye TV

Arnavutköy’deki terzi, hırsızlara isyan etti

Arnavutköy’deki terzi, hırsızlara isyan etti
58 views
21 Mayıs 2022 - 10:15


Dükkanına giren hırsızlara engel olamayınca kamera taktıran terzi, malzemelerinin çalınmasına engel olamadı. Hırsızlık anlarıysa kameraya yansıdı.

İstanbul Arnavutköy’deki Anadolu Mahallesi’nde terzi dükkanı işleten modelist ve kadın girişimci Makul Demir, işletmesine dadanan hırsızlar nedeniyle isyan etti.

Tasarlayıp diktikten sonra satılması için kapının önüne koyduğu ürünleri çalınan Demir, işyerine güvenlik kamerası taktırdı.

Ancak güvenlik kamerası da hırsızları korkutmadı. Demir, çareyi dışarıya koyduğu ürünleri kaldırmakta buldu.


Dilenciye tepki gösterince kıyafeti çalındı

Öte yandan, içeriye girip para isteyen bir dilenci ise, kadın terzinin “Neden çalışmıyorsun” tepkisinin ardından dükkanın önündeki kıyafeti çaldı. Hırsızlık anı ise kameraya yansıdı.

Arnavutköy’deki terzi, hırsızlara isyan etti VİDEO


Hırsıza “ya parasını öde ya da ürünümü geri getir” diye seslendi

4 kez soyulduğu iddia eden Makul Demir, “Bu ürünlerin hepsi benim üretimim ben modelistim hem tasarlıyorum hem üretiyorum. Burada benim yalnız olduğumu biliyorlar hırsız bizi tanıyor zaten bir anlık boşluğumuzdan faydalanıyor ve çalıyor. Benim burada telefonum çalındı, dışarıda ürünlerim çalındı sürekli kamera yokken çalınanlar ayrı bir konu yani. Güvenlik kamerasını izledim kapıda 550 TL’lik çarşafı çalmışlar ucuz bir şey değil ki. Kameradan izlediğim de fark ettim ki çalan kişi benim dükkanıma gelen bir dilenci. İlk başta geldi benden para istedi ben de dedim ki ben tekim daha siftah yapmadım neden çalışmıyorsun, sonrasın da baktım ki kapıdaki ürünü çalmış. Aldığı ürünün ya parasını getirsin ya kendisini getirsin bu zahmetli bir ürün ben uğraşıyorum bazen bir gün bazen iki gün gelip çalıyorlar nasıl üzülüyorum. Bu benim emeğim gerçekten kimsenin emeği çalınmasın.” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.