Ümraniye TV

Esir takasıyla ilgili Netanyahu’dan şoke eden çıkış! Anlaşmaya yanaşmadı

Esir takasıyla ilgili Netanyahu’dan şoke eden çıkış! Anlaşmaya yanaşmadı
7 views
01 Şubat 2024 - 7:26

ABD, Katar ve Mısır’ın arabuluculuğunda İsrail ve Filistin arasındaki görüşmeler devam ederken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ve Filistin arasında yeni bir esir takası anlaşmasına dair basında çıkan haberlere değindi.İsrail işgali altındaki Batı Şeria’da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden birinde bulunan Bnei David Askeri Akademisi’nde konuşan Netanyahu, İsrail’in “tam bir zafer” konusunda ısrarcı olduğunu söyleyerek, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının tüm hedeflere ulaşana kadar devam edeceğini vurguladı.

Netanyahu, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nden geri çekilmeyeceğini ve binlerce Filistinli mahkumun serbest bırakılmayacağını vurgulayarak, söz konusu anlaşmayı kabul etmeyeceğini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRÜrdün’de 3 ABD askerinin öldürülmesi! Biden: Nasıl yanıt verileceğine karar verdimHaberi Görüntüle

TARAFLAR PARİS’TE BİR ARAYA GELMİŞTİ

İsrail, ABD, Katar ve Mısır arasında 28 Ocak’ta Fransa’nın başkenti Paris’te İsrail-Filistin arasındaki yeni bir esir takası anlaşması için toplantı yapılmıştı. İsrail Başbakanlığı tarafından yapılan açıklamada, toplantı yapıcı olarak nitelendirilmiş, “Tarafların bu hafta ek toplantılarda tartışacağı önemli boşluklar hala var” denilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRGazze’de acı bilanço: Can kaybı 26 bin 751’e yükseldiHaberi Görüntüle

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.