Ümraniye TV

‘Teröriste sahip çıkmak insanlık mı?’

‘Teröriste sahip çıkmak insanlık mı?’
166 views
05 Haziran 2022 - 12:44

ANKARA Milliyet – Siyasetin; suç ve suçlunun sığınma kampı, barınma alanı ve saklanma sahası sayılamayacağı vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti: “Bu nedenle teröriste destek veren, terörün izinden giden, askerimize, polisimize, masum insanlarımıza saldıran ve kurşun atanlarla can ciğer kuzu sarması olan eniği cücüğü kim varsa siyasetin değil, adaletin ve hukukun konusudur. Teröriste terörist diyemeyenler, bölücü terör örgütüyle arasına duvar öremeyenler siyasetçi olmadığı gibi bu vatanın, bu milletin gerçek evlatları da olamazlar. Terörist Demirtaş’a sahip çıkmanın insani bir görev olduğunu açıklayan CHP Genel Başkanı, Allah için bize söylesin, bu açıklamayı yapmak insanlık mıdır? İhanete methiyeler düzmek şerefli bir tavır mıdır?”

Miçotakis’e tepki

Bahçeli konuşmasında Türkiye’nin etrafının fitne kuşatması altında olduğunu da belirterek “Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in, Bodrum açıklarındaki adalara gelme kararı aleni bir tahriktir, bir provokasyondur. Müttefik zannettiğimiz ülkelerin kahir ekseriyeti bölücü terör örgütüyle iç içedir, sarmaş dolaştır” ifadelerini kullandı.

Çatlı’nın annesi için taziye mesajı

 

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise “Dava arkadaşım ve öğrencim merhum Abdullah Çatlı’nın muhterem anneleri Remziye Çatlı Hanımefendi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye rahmet ve mağfiret, Çatlı ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum” dedi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.