Ümraniye TV

Ürdün’de 3 ABD askerinin öldürülmesi! Biden: Nasıl yanıt verileceğine karar verdim

Ürdün’de 3 ABD askerinin öldürülmesi! Biden: Nasıl yanıt verileceğine karar verdim
6 views
01 Şubat 2024 - 7:26

ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün’deki ABD üssüne düzenlenen saldırıya nasıl yanıt verileceğine dair kararı verdiklerini belirterek, “Orta Doğu’da daha geniş çaplı bir savaşa ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum” dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün’ün Suriye sınırına yakın bir bölgesinde bulunan Tower 22 adlı ABD üssüne düzenlenen İHA saldırısına nasıl karşılık verileceğine dair karar verdiklerini belirterek, daha fazla detay paylaşmadı.

İran’ın saldırıyı düzenleyenlere silah sağladığını ve bu nedenle İran’ı saldırılardan sorumlu tuttuğunu ifade eden Biden, Orta Doğu’da daha geniş çaplı bir çatışmayı caydırmayı umduğunu belirterek, “Orta Doğu’da daha geniş çaplı bir savaşa ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Aradığım şey bu değil” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRABD’li senatörden Biden’a İran’a misilleme çağrısı!Haberi Görüntüle

CNN TÜRK Washington Temsilcisi Yunus Paksoy son dakika gelişmesinin ayrıntılarını aktardı. Yunus Paksoy, “Gazetecilerin sorularını cevapladı Biden. İran ile olan gerginlik soruldu. Nasıl cevap vereceğime karar verdim. Orta Doğu’da daha geniş savaşa ihtiyacımız yok cevabını verdi. Bir soru daha soruldu. İran’ı direkt olarak sorumlu tutuyor musunuz deyince silahları onlar temin ediyor” açıklamasında bulundu.

 

Orta Doğu’nun en güçlü orduları belli oldu: İran, İsrail, Mısır... İşte Türkiye'nin listedeki yeri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİROrta Doğu’nun en güçlü orduları belli oldu: İran, İsrail, Mısır… İşte Türkiye’nin listedeki yeriHaberi Görüntüle

ULUSAL GÜVENLİK KONSEYİ İLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Biden, Ulusal Güvenlik Konseyi ile dün Ürdün’deki ABD üssüne düzenlenen saldırıyı görüşmüştü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.