Ümraniye TV

Yılın ilk Kanlı Ay tutulması! İşte 6 ay sürecek etkileri

Yılın ilk Kanlı Ay tutulması! İşte 6 ay sürecek etkileri
138 views
16 Mayıs 2022 - 9:01

En önemli gökyüzü olaylarından biri olan yılın ilk Kanlı Ay tutulması bu sabah Türkiye saatiyle 04.32’de başladı. Tutulma 05.46’da sona erdi. Türkiye dahil dünyanın farklı bölgelerinde gökyüzü gözlemcileri, yaklaşık her 1,5 yılda bir gerçekleşen muhteşem bir görüntüyle karşılaştı.

BİR SONRAKİ TUTULMA 6 AY SONRA

Ay tutulması, dolunay zamanında ve Ay’ın düğüm noktalarına yakın olması durumunda meydana geliyor. Yani Ay’ın, Dünya’nın gölgesine girmesiyle Güneş’ten aldığı parlaklığı kaybetmesi neticesinde görülüyor. Tutulmayı en iyi şekilde izleme şansına ise tüm orta ve Güney Amerika’da yaşayanlar ile Kuzey Amerika’nın doğu yarısındakiler sahip oldu.

Tutulmayı canlı izleyemeyenler için NASA ve Slooh gözlemevleri ağı, tutulmayı canlı bir şekilde anbean yayınladı. Geçen sonbaharda fırlatılan NASA’nın Lucy uzay aracı ise, bu hafta sonu gerçekleşecek olan Ay tutulmasını tam olarak 103 milyon kilometre uzaklıktan fotoğrafladı.

NASA her yıl yaklaşık iki ay tutulması meydana geldiğini ve bir sonraki tam ay tutulmasının kasım ayında olacağını açıkladı. Mart 2025’e kadar da başka bir tam ay tutulması yaşanmayacak.

İstanbul'da, doğum gününde bu hale geldi! 'Mucize adam' Ali'nin son hali şaşırttı

Mucize Adam’ın son hali şaşırttı!İstanbul’da, doğum gününde bu hale geldi! ‘Mucize adam’ Ali’nin son hali şaşırttıHaberi Görüntüle

‘SUÇLARDA ARTIŞ YAŞANABİLİR’

Tutulma özellikle astrolojiyle ilgilenenlerinin de dikkatini çekiyor. Tam ay tutulması akrep burcunda meydana gelecek, etkilerinin ise 6 ay süreceği belirtiliyor. Kanlı Ay tutulması için sabit burçların tutulmadan çok etkileneceğini söyleyen Astrolog Emel Açıkel, “Akrep, Boğa, Kova ve Aslan burçlarının 20° – 30° arasında güneşi, yükselen burcu veya kişisel gezegen yerleşimi olanlar bunların sembolize ettiği konular Ay tutulması ile birlikte aktifleşecek” dedi. İnsanların hayatında bitmesi ve çıkması gereken konuların gündeme geleceğini belirten Açıkel, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya üzerinde finansal konular, para piyasaları, bankalar, büyük şirketler ve devletleri etkileyecek bir tutulma döngüsü içerisine girmiş bulunmaktayız. Hava olaylarında değişimler meydana gelebilir. Depremler, yıldırım, hortum, yağmur, fırtına gibi doğa olayları görülebilir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde kargaşa, katliam ve terör olaylarında ve kriminal olaylarda artış yaşanabilir.”

Astrolog Açıkel, “Medya ve eğitim alanında alınacak kararlar dikkat çekebilir. Cinsel suçlarda artış, tarım ve hayvancılıkla ilgili problemler yaşanabilir” diye konuştu.

İlk sözleri bu olduAnnenin idamına bir gün kala inanılmaz olay! İlk sözleri bu olduHaberi Görüntüle

5 ayda elleriyle yaptılar! 5 ayda elleriyle yaptılar! Bu yöntemle karavanı ucuza mal etmek mümkünHaberi Görüntüle

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.